Seminář pro dánské pedagogy v Památníku Terezín

Dánští učitelé na semináři na půdě bývalých Magdeburských kasáren, Památník Terezín

Dánští učitelé na semináři na půdě bývalých Magdeburských kasáren, Památník Terezín

Památník Terezín, a zejména bývalé terezínské ghetto je cílem mnoha skupin dánských školáků. Tito se sem přicházejí podívat na místa, kde bylo v době války internováno 466 dánských Židů.

Znalost problematiky osudu dánského židovského obyvatelstva a s ním spjatého terezínského ghetta patří v Dánsku k základním bodům v rámci vzdělávání. Pedagogům poskytuje velkou podporu v této oblasti Dánský institut pro mezinárodní studia. Výsledkem jeho práce je např. webová stránka www.theresienstadt.dk, kde se nachází informace a filmové dokumenty k situaci Židů v Dánsku a následně také jejich deportace a život v terezínském ghettu. Webové stránky jsou přístupny v dánštině a angličtině.

      Součinností tohoto institutu a izraelského památníku Yad Vashem vznikl plán přivézt dánské učitele přímo do Terezína, zde jim poskytnout informační základnu a seznámit je s možnostmi, které Památník Terezín skupinám mládeže nabízí.

      V polovině září 2012 se konal poprvé v Památníku Terezín takovýto seminář. Dánští učitelé zde strávili tři dny plné workshopů, přednášek, setkání s českými pedagogy a také s pamětnicí na terezínské ghetto, paní Doris Grozdanovičovou. Jedním z vrcholů programu bylo též živé provedení dětské opery Hanse Krásy „Brundibár“ v podání Dismanova rozhlasového dětského souboru.

Se

[nggallery id=8]

Archiv Zpravodaje

Literární a výtvarná soutěž Památníku Terezín
skola_banner

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Naďa Seifertová, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku