Semináře I. stupně pro pedagogy – jaro 2013

Na jaře, v termínech 15. – 17. 3. a 22. – 24. 3. 2013 proběhly 2 semináře 1. stupně pro pedagogy s názvem „ Jak vyučovat o holokaustu“. Letošního 14. ročníku se zúčastnilo celkově 85 českých učitelů.  Ti  přijeli do Terezína nejen za účelem rozšířit si své poznatky o problematice holokaustu, a nabýt tak nové zkušenosti z této oblasti, ale zároveň se seznámit s novými metodickými postupy a vyměnit si své dosavadní poznatky s kolegy z celé republiky.

[nggallery id=10]

Na organizaci seminářů se společně se vzdělávacím oddělením Památníku Terezín podílí také Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze a Muzeum romské kultury v Brně. Díky tomuto rozmanitému zastoupení se tak účastníci seminářů setkávají nejen s problematikou holokaustu a Terezína, ale také s historií židovského osídlení na území českých zemí, evropským antisemitismem, psychologickými aspekty genocidy a v neposlední řadě i s romským holokaustem s přihlédnutím k romské historii, tradicím a zvykům.

Semináře jsou financovány ze zdrojů MŠMT ČR; celkem se jich od roku 2000 účastnilo již téměř 1800 učitelů.

Ha

Literární a výtvarná soutěž Památníku Terezín
skola_banner

Archiv Zpravodaje

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Jana Havlínová, Naďa Seifertová, Ludmila Chládková, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku

Náhodný citát

S příchodem nacistů se mé dětské mysli otevřely podivné obzory. Uvědomil jsem si, že nelze spontánně ctít starosty, radní, duchovní, soudce, učitele, různé přednosty, ale že si naši úctu musí zasloužit. Vždyť někteří z těch, které jsem míval v oblibě, zvedali pravici k poctě vůdce a později pilně vstupovali do komunistické strany. Začal jsem brzy lidi třídit. — Tom Luke, Kolektiv autorů: Pokoj 127, Domov mládeže Q708, Terezín, Gymnázium Plzeň a o.s. HUMR, 2007, s. 89.