Semináře „Jak vyučovat o holokaustu“

Beseda s pamětnicemi – Helga Hošková – Weissová a Lisa Miková

Beseda s pamětnicemi – Helga Hošková – Weissová a Lisa Miková

Již 15. jarní sezónu se uskutečnily v pražském Židovském muzeu a v Památníku Terezín semináře pro pedagogy pod názvem „Jak vyučovat o holokaustu“. Zúčastnilo se jich více než 80 českých pedagogů. Třídenní program zahrnoval přednášky o judaismu a židovském osídlení Čech a Moravy, antisemitismu, psychologických aspektech genocidy, historii židovského ghetta v Terezíně a genocidě romského obyvatelstva.

Práce při workshopu Muzea romské kultury v Brně, seminář „Jak vyučovat o holokaustu“, jaro 2014

Práce při workshopu Muzea romské kultury v Brně, seminář „Jak vyučovat o holokaustu“, jaro 2014

Terezínské workshopy nabídly jedné skupině účastníků bližší seznámení se s osobami, které prošly ghettem, jiní  pracovali v rámci arteterapeutického workshopu s námětem biblického příběhu o královně Ester a poslední skupina absolvovala workshop Muzea romské kultury v Brně. Prostřednictvím workshopů se tak měli učitelé možnost seznámit s některým z aktivit, jež instituce nabízejí dětem při vzdělávacích seminářích.

Se

skola_banner

Archiv Zpravodaje

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Jana Havlínová, Naďa Seifertová, Ludmila Chládková, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku

Náhodný citát

S příchodem nacistů se mé dětské mysli otevřely podivné obzory. Uvědomil jsem si, že nelze spontánně ctít starosty, radní, duchovní, soudce, učitele, různé přednosty, ale že si naši úctu musí zasloužit. Vždyť někteří z těch, které jsem míval v oblibě, zvedali pravici k poctě vůdce a později pilně vstupovali do komunistické strany. Začal jsem brzy lidi třídit. — Tom Luke, Kolektiv autorů: Pokoj 127, Domov mládeže Q708, Terezín, Gymnázium Plzeň a o.s. HUMR, 2007, s. 89.