Webová prezentace Památníku Terezín v novém kabátě

Domovská stránka nového webu Památníku Terezín.

Domovská stránka nového webu Památníku Terezín.

Od září 2017 se mohou zájemci o dění v Památníku Terezín či při plánování návštěvy tohoto místa setkat v internetovém prostředí s jeho novou webovou prezentací. Ta je moderní, s výraznou domovskou stránkou, kde hlavním designovým prvkem jsou fotografie bývalých represivních zařízení, které Památník Terezín spravuje. S každou fotografií se zároveň objeví krátký citát – dobový deníkový záznam či poválečná vzpomínka některého z bývalých vězňů. Na jméno autora vzpomínky lze též kliknout a přečíst si případně jeho příběh (pokud jej známe). Tyto citáty jsou formou pocty bývalým vězňům a současně připomínkou toho, že za „velkými dějinami“ jsou skryty miliony lidských příběhů, které k nám často hovoří srozumitelněji než dějepisné učebnice.
Domovská stránka si také dala za cíl návštěvníka upozornit na to nejzajímavější, co Památník nabízí (prohlídky objektů, online vyhledavače bývalých vězňů, katalogy sbírek umění, vzdělávací projekty, publikace online, kalendář akcí, informace o expozicích Památníku Terezín apod.), a poskytnout mu rychle a jednoduše cestu, kterou se vydat pro nalezení požadovaného obsahu. Struktura webu zůstala zachována, ale orientace v něm by měla být o poznání jednodušší a rychlejší, čemuž napomáhá přehledné menu.
Upřímně věříme, že se online návštěvníkům budou naše nové webové stránky líbit a jsme zároveň připraveni i na jakékoliv připomínky či další nápady. Prosím, pište nám je případně na naši facebookovou stránku či na email: press@pamatnik-terezin.cz.

Kl

Archiv Zpravodaje

Literární a výtvarná soutěž Památníku Terezín
skola_banner

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Naďa Seifertová, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku