Projekty škol: Putovní dokumentární výstava Mnichov, okupace, osvobození

Studenti Střední průmyslové školy Ostrava – Vítkovice Šárka Kunčická, Vojtěch Žižka a Petr Langer pod vedením Mgr. Lenky Hruškové a ve spolupráci s Městským výborem Českého svazu bojovníků za svobodu připravili a již druhým rokem realizují putovní dokumentární výstavu Mnichov, okupace, osvobození, kterou do dnešního dne navštívilo přes 3 000 studentů a pedagogů středních škol na Ostravsku. 7. 6. 2010 jsme s prezentací této výstavy navštívili i Vzdělávací oddělení Památníku Terezín.

Z vernisáže putovní výstavy „Mnichov, okupace, osvobození“

Z vernisáže putovní výstavy „Mnichov, okupace, osvobození“

K vytvoření putovní výstavy nás přiměla předloňská akce „Paměť“, kdy na půdě naší školy proběhlo několik přednášek pamětníků událostí 2. světové války spojených s dokumentační výstavou zapůjčenou paní Ludmilou Václavíkovou.

Naším zájmem je, aby tato výstava byla spojena s návštěvou osobností, které mají k problematice co říci, tuto dobu zažily a mohou o ní podat svědectví. V tom nám velmi vychází vstříc pan Ing. Michal Salomonovič, Luděk Eliáš, brig. g. v. v. Ing. Mikoláš Končický a další. Jejich svědectví jsou ve školách vždy zajímavým a poutavým zpestřením učiva o hrůzách 2. světové války.

Díky finanční podpoře Magistrátu města Ostravy bylo do současnosti vyrobeno 16 panelů, které pomocí dokumentů, dobových materiálů a fotografií mapují naši historii od Mnichova až po osvobození, důraz je kladen také na regionální dějiny a historii holokaustu.

Více o projektu na: www.vystavamoo.707.cz

Mgr. Lenka Hrušková – Střední průmyslová škola Ostrava – Vítkovice

Archiv Zpravodaje

Literární a výtvarná soutěž Památníku Terezín
skola_banner

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Naďa Seifertová, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku