Seminář III. stupně – Čeští učitelé v Památníku Ravensbrück

Lore Kleiber při prohlídce Domu konference ve Wannsee

Lore Kleiber při prohlídce Domu konference ve Wannsee

Počátkem října se uskutečnil nadstavbový semináře pro české pedagogy pořádaný Památníkem Terezín ve spolupráci s MŠMT ČR, a to seminář III. stupně v bývalém koncentračním táboře Ravensbrück v Německu.

Součástí čtyřdenního semináře konaného v Ravensbrücku byla i návštěva Domu konference ve Wannsee v Berlíně. Účastníci tak měli možnost shlédnout nejen rozsáhlou expozici věnovanou vývoji holokaustu, ale nahlédnout i do místnosti, kde se samotná konference v lednu 1942 konala. Atmosféru tohoto místa umocnil zvláště poutavý výklad o událostech spojených s touto problematikou. V další části programu se učitelé zúčastnili workshopu, během něhož pracovali přímo s prameny archivní povahy.

Druhý den semináře byl věnován bývalému koncentračnímu táboru Ravensbrück. Účastníci navštívili tamní depozitář, kde jim byly představeny archivní materiály, týkající se protektorátních vězeňkyň, a dobové dokumenty. Odpoledne se všichni zapojili do fotografického workshopu, po kterém následovala prohlídka expozice. Někteří z účastníků představili na semináři zajímavé prezentace svých školních projektů. Nabitý program opět přinesl pedagogům nejen nové poznatky a informace, ale zároveň rozšířil i jejich obzor ve způsobu a metodice vzdělávání o holocaustu.

Ha

[nggallery id=7]

Archiv Zpravodaje

Literární a výtvarná soutěž Památníku Terezín
skola_banner

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Naďa Seifertová, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku