Ve dnech 21. – 24. 11. 2013 proběhl v Památníku Terezín již 13. ročník semináře „Holokaust ve vzdělávání“, jehož se zúčastnilo 46 českých pedagogů. Zatímco první stupeň seminářů „Jak vyučovat o holokaustu“ je obsazen pouze českými lektory, na listopadový jsou zváni převážně přednášející ze zahraničí. Jejich cílem je seznámit české posluchače s metodikami a pohledem na problematiku holokaustu v jejich domovských institucích. Nechyběli však již tradičně ani čeští lektoři; byli zde zástupci Židovského muzea v Praze, Člověka v tísni či Malachu.
O vlastní zkušenosti z výuky se se svými kolegy podělili i někteří z účastníků semináře (Jindřiška Waňková ze ZŠ Trmice, Radomila Oblouková z Gymnázia Svitavy, Lenka Tománková ze Střední školy průmyslové v Uherském Hradišti, Hana Kadavá se ZŠ v Sokolově a Lenka Zahrádková ze ZŠ v Třebenicích).
Inspirativní pro učitele byla i večerní kulturní představení. Vedle projekce filmu Alfreda Radoka Daleká cesta (1949), to bylo páteční vystoupení Dismanova rozhlasového dětského souboru za klavírního doprovodu Michala Macourka s dětskou operou Brundibár Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistra. V sobotu vystoupil Jaroslav Achab Haidler z ústeckého Činoherního studia s představením jednoho herce Chudí v Lodži.
St