Koncem května 2015 zavítalo do Památníku Terezín na 30 polských pedagogů, kteří se zúčastnili již třetího ročníku semináře pro polské učitele, které Památník pořádá ve spolupráci se Státním muzeem Auschwitz-Birkenau a IPN (Instytut Pamięci Narodowej).
Program třídenního semináře byl zahájen přednáškou Tomáše Fedoroviče, který se věnoval postavení terezínského ghetta v nacistických plánech na vyhlazování židovského obyvatelstva. Nabídl účastníkům pohled na tuto problematiku prostřednictvím dokumentů, které se k danému období zachovaly, a to jak z doby před vznikem ghetta, tak z doby jeho existence. Následující komplexní prezentace Jana Roubínka zavedla posluchače do poválečné doby, do období, kdy se společnost vyrovnávala s pronásledováním židovského obyvatelstva v době 2. světové války. Uceleným způsobem byly vytčeny jednotlivé vývojové etapy, kterými většina zemí ve spojení s tímto problémem prošla.
Následující den byl vyplněn prohlídkami bývalého ghetta a policejní věznice v Malé pevnosti. Vrcholem programu bylo setkání s paní Dagmar Lieblovou, pamětnicí a bývalou vězenkyní terezínského ghetta a vyhlazovacího tábora v Auschwitz-Birkenau. Závěrem semináře byli účastníci informováni o vzdělávací činnosti Památníku Terezín a doc. Vojtěch Blodig je seznámil s Terezínem jakožto místem paměti, se samotným vývojem terezínského Památníku.
Se