O Zpravodaji

Zpravodaj – Vzdělávací a informační bulletin je publikován čtyřikrát ročně Vzdělávacím oddělením Památníku Terezín. Svým obsahem je určen především pedagogům a všem, kteří se zajímají o historii spjatou s Terezínem – o historii bývalého terezínského ghetta, holokaustu, o historii Policejní věznice gestapa v Malé pevnosti.

Zpravodaj informuje také o akcích Památníku Terezín, výstavách, konferencích, projektech škol a jiných zajímavostech spjatých s historií 2. světové války.

Zpravodaj vychází pravidelně od konce roku 2002 v tištěné formě. Až od čísla 3/2009 byl zpřístupněn online. Starší, původně tištěná, čísla jsou však k dispozici ve formě PDF.

skola_banner

Archiv Zpravodaje

Projekty českých škol

Videotéka

Videotéka

Zpravodaj

Ediční tým: Jana Havlínová, Naďa Seifertová, Ludmila Chládková, Jiří Kleker
Kontaktujte nás: newsletter@pamatnik-terezin.cz

Památník Terezín na Facebooku

Náhodný citát

S příchodem nacistů se mé dětské mysli otevřely podivné obzory. Uvědomil jsem si, že nelze spontánně ctít starosty, radní, duchovní, soudce, učitele, různé přednosty, ale že si naši úctu musí zasloužit. Vždyť někteří z těch, které jsem míval v oblibě, zvedali pravici k poctě vůdce a později pilně vstupovali do komunistické strany. Začal jsem brzy lidi třídit. — Tom Luke, Kolektiv autorů: Pokoj 127, Domov mládeže Q708, Terezín, Gymnázium Plzeň a o.s. HUMR, 2007, s. 89.