Počátkem října 2019 proběhl ve Státním muzeu Auschwitz-Birkenau v Osvětimi v Polsku vzdělávací seminář pro více než 30 českých pedagogů. Tyto semináře pořádá Památník Terezín ve spolupráci s MŠMT ČR a osvětimským muzeem od roku 2002. V programu byly již tradičně zařazeny prohlídky bývalých táborů Auschwitz I a Auschwitz II – Birkenau, přednášky i workshopy.
Ve dnech 26. 10. – 4. 11. 2019 se 18 českých učitelů účastnilo semináře v izraelském památníku Yad Vashem. Seminář je spoluorganizován právě památníkem Yad Vashem, MŠMT ČR a Památníkem Terezín. Účastníci absolvovali bohatý vzdělávací program – tématické přednášky, workshopy i besedu s panem Petrem Langem, bývalým vězněm ghetta Terezín. Program byl doplněn také prohlídkou pamětihodností jeruzalémského Starého Města, návštěvou kibucu Beit Theresienstadt či exkurzí k pevnosti Masada a k Mrtvému moři.
Semináře Holokaust ve vzdělávání se na přelomu listopadu a prosince 2019 zúčastnilo 34 českých pedagogů. Tento seminář nabízející přednášky a workshopy lektorů z České republiky i ze zahraničí, je organizován Památníkem Terezín a MŠMT ČR. Vzdělávací aktivity byly doplněny večerním kulturním programem – filmem režiséra Alfréda Radoka Daleká cesta (1949), dětskou operou Brundibár, kterou ztvárnil Dismanův rozhlasový dětský soubor, a divadelním představením ústeckého Činoherního studia Pan Theodor Mundstock v podání Jaroslava Achaba Haidlera.