Andrew Feustel si v roce 2018 na svoji zatím poslední misi do vesmíru (na něž si pravidelně vozí artefakty spojené s Českou republikou, neboť jeho manželka Indira má české kořeny) vzal kopie zmíněného obrázku.
Jeho autor, čtrnáctiletý Petr Ginz byl v roce 1942 deportován do terezínského ghetta. Zde žil v chlapeckém domově L 417, kde dnes najdete Muzeum ghetta. Na podzim 1944 byl ve svých 16 letech zavražděn v koncentračním táboře Auschwitz.
Moderátor tiskové konference, jež se konala při této příležitosti v muzeu, Pavel Suchan z AV ČR, na svůj blog později při popisu okamžiku předání obrázku napsal: Tak už si jen představte, že je vám 14, vůbec netušíte, no vlastně on tušil, jak to tak může s tím pohledem na Zemi z Měsíce být, ale pokusíte se o to. A to 15 roků před vypuštěním vůbec první umělé družice ze Země… Obrázek je odrazem Petrovy záliby ve vědecko-fantastických příbězích, zrcadlí jeho představivost a vizionářství.
Již v roce 2003 putovala kopie kresby do vesmíru, a to s prvním izraelským kosmonautem Ilanem Ramonem. Při návratu do zemské atmosféry se ale raketoplán Columbia rozpadl. Stalo se tak 1. února 2003. Shodou okolností v den, kdy by byl býval Petr oslavil 75 let. Andrew Feustel tak převzal tuto pomyslnou štafetu, která byla zakončena návratem obrázku do Terezína. Originální kresba je uložena v památníku Yad Vashem v Jeruzalémě.
Manželé Feustelovi s doprovodem absolvovali také prohlídku expozic Památníku Terezín a navštívili archiv, kde si prohlédli některé ze stránek časopisu Vedem, jehož byl Petr redaktorem a který je uložen ve zdejším archivu.
Kopie tohoto obrázku bude umístěna v Muzeu ghetta.
Se